Pole Dance pro dospělé

Kurzy pro dospělé kde se naučíte vše od úplných začátků, tak jak výuka Pole Dance vyžaduje, aby nedošlo ke zranění a každý si mohl užít krásu pohybu na tyči i mimo ní. Náplní lekcí jsou také taneční sestavy v podobě spojení jednotlivých prvků, které se naučíte v průběhu výuky a posilování.

Pole Dance pro dospělé je vhodný jak pro ženy tak i muže, vlastně pro každého kdo má chuť a zájem vyzkoušet tento již populární trend, který letí světem. 

Stačí se pouze přihlásit v REZERVAČNÍM SYSTÉMU.

Pole Dance je náročný a my dbáme na to, aby jste dosaholvali výsledků tak, jako v každém jiném sportu. Vše má svůj čas a posloupnost a z počátku to vyžaduje trpělivost a vůli. 

Sami později zjistíte, co jste vlastně dokázali.

 

Přehled pokročilostí.

L1 úplný začátečník

Pro každého kdo chce zkusit něco nového.

Zaměření na úplné základy Pole Dance a zvládnutí různých úchopů, spinů a prvků. Důraz se klade také na posilování především horní poloviny těla pro získání síly, výdrže, stability. Samozřejmostí je také posílení spodní části těla pro následné prvky hlavou dolů, Inverty. Začátečník může být jak kdokoliv, kdo nikdy nic nedělal, nesportoval, tak i sportovec, který však s tyčí nikdy nic nezkoušel. Je to velmi individuální a není čeho se obavát, tým zkušených kvalifikovaných lektorů Vás povede krok za krokem. Každý zvládá výuku jinak, ale nejde o to kdy kdo co zvládne, ale aby bezpečně získával s každou lekcí svůj osobní růst a užíval si každý krůček vpřed.

Příklad spinů a prvků, které se naučíte v průběhu kurzu pro L1:

Front Hook, Back Hook, Fireman, Forward, Bacward, Cradle, Side spin, Corkscrew spin, Chair, Carousel, ale také statických prvků například Layback, Crossed Knee Release, Windmill, Crucifix Inverted a další.

L2 mírně pokročilí

Předpoklad začít v této pokročilosti je zvládnutí celé výuky pro začátečníky a získání více síly pro zvládání prvních Invertů (prvky na tyči hlavou dolů) tak aby výuka měla ten správný význam a nedošlo ke zranění, natažení svalů apod.

Zaměření je dále na spiny (rotace kolem statické tyči) i v jednoduchých přechodech, například Front Hook to Back Hook, Reverse Grab, Fireman Grab, Fireman climb, ale začíná se pracovat i na základních Invertech jako Inverted V, Butterfly, Star a další. Lekce již bývají silovější a je potřeba být dostatečně připraven.

L3 středně pokročilí

V této pokročilosti se očekává samostatné zvládání všech spinů a prvků hlavou dolů z předchozích pokročilostí. Tady už se rozvíjí prvky náročné jak na silů, tak i ohebnost spojenou s orientací v prostoru a motorikou (smysl pro plynulou návaznost, mít své tělo v pohybu pod kontrolu).

Prvky jako jsou Gemini, Gemini Flatline, Scorpio, Scorpio Flatline, Superman, Cupid a mnoho dalších vyžadují opravdu více bezpeční a proto je důležité zvládat vše z předchozích lekcí samostatně, maximálně s mírnou dopomocí (v podstatě pouze jištění lektorem pro pocit jistoty).

L4 pokročilí

Vysoká pokročilost s návazností na nejtěžší prvky a jejich kombinace. Na těchto lekcích je již zcela běžné být silově i fyzicky zdatnější a mít dostatečné zkušenosti nasbírané v průběhu předchozích kurzů, ale také doplněné i tréninky mimo tyč, funkční trénink, posilování s váhou vlastního těla, flexibility a celkové ohebnosti.

Prvky jako Caterpillar Climb, Bloody Mary, Aysha, Handspring Twisted Grip, Shoulder Mount, Brass Monkey a další jsou již velice náročné a v následujících přechodech a kombinacích obtížné na provedení.

POPIS POKROČILOSTÍ JE ZCELA NÁZORNÝ. LEKTOŘI JSOU TI, KTEŘÍ VŽDY PORADÍ A DOPORUČÍ NÁSLEDNÉ PŘECHODY Z JEDNOHO LEVELU DO DRUHÉHO. JDE NÁM O BEZPEČÍ VŠECH KLIENTŮ A PROTO VÁS TAKÉ ŽÁDÁME O POCHOPENÍ A VAŠÍ TRPĚLIVOST SE SVÝM POSTUPEM NAHORU. NIC VÁM NEUTEČE A NENÍ POTŘEBA ZKUŠET VŠE ZA KAŽDOU CENU A PŘIJÍT TAK ZBYTEČNĚ K ÚRAZU.